Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení, technologie jako jsou soubory cookies. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.
Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si odběratel nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze za účelem provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely.
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho Poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace, uložené nebo získané pouze pro tento účel, obvykle použít k vaší identifikaci.
Technické uložení nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.
JANA KOPÁČOVÁ
ŘEKLA BYCH ,ŽE ZA TO MŮŽE DĚLNÍK CO NA NĚJ HÁZEL CIHLU.
Mám zároveň dotaz včera nějaká kolegyně v práci dala do pití jiné kolegyni myší trus,ta to vypila a pak zjistila,že to tam má,poskytla láhev i trus vedoucí,ta nám vyhrožuje,že pokud se někdo nepřizná,strhne všem peníze a postižená kolegyně podá trestní oznámení ta šla k doktorovi a je v neschopnosti.
Jak by toto řešila policie a jestli vůbec.
Vít Hofman
Toto je otázka již mimo rámec odborně způsobilé osoby v BOZP. Takže můj pohled na věc prosím berte s rezervou.
O pracovní úraz jít v tomto případě dle mého názoru jít nemůže. I kdyby z vypití takto kontaminovaného pití paní onemocněla – chybí náhlé působení, které je pro pracovní úraz nutností.
Takže jde jen o poškození zdraví při práci. Zaměstnavatel za takové nese odpovědnost. Paní, která pití vypila, pokud má pracovní neschopnost pro toto, může chtít po zaměstnavateli odškodné. Defakto podobně, jako při pracovním úraze. Tedy ušlou mzdu, něco jako “bolestné” za psychickou újmu apod. Zaměstnavatel pak musí prokázat, kdo tento čin provedl a po něm může chtíti náhradu škody do 4,5 násobku mzdy.
Osobně bych ale celou věc nebagatelizoval. Domnívám se, že je všeobecně dobře známa skutečnost, že myši mohou být přenašeči vážných onemocnění. Věřím tedy, že jak zaměstnavatel, tak i postižená zaměstnankyně, mohou vůči neznámému pachateli podat podat trestní oznámení, pro ublížení na zdraví – 6 měsíců až 10 let (případně i těžké ublížení na zdraví, pokud postižená bude nakažena některou z vážnějších nemocí – 3 – 16 let odnětí svobody). Zde by policie opravdu celou věc musela prošetřit. Jak a s jakým výsledkem, to si již netroufám odhadovat. Pokud by se viník našel, spor by se řešil jako občansko-právní, již mimo režim Zákoníku práce.
S pozdravem, Vít Hofman